22.06.2019 428

"Ташаббус-2019" кўрик-танловининг республика босқичи ғолиблари аниқланди.


Ўзбекистон Республикаси Президенти соврини учун тадбиркорлар, фермерлар ва ҳунармандлар ўртасида ўтказилган "Ташаббус-2019" кўрик-танловининг республика босқичи ғолибларини тақдирлаш маросими Тошкент шаҳридаги муҳташам “Наврўз” ресторанида кўрик-танлови ғолибларини аниқлаш ҳамда уларни тантанали тақдирлаш маросими бўлиб ўтди.

 

Мамлакатимиз иқтисодиётида амалга оширилаётган улкан ислохотларда шубҳасиз, тадбиркор, фермер ва ҳунармандлар ўртасида анъанавий ўтказиб келинаётган “Ташаббус” кўрик-танловининг ҳам ҳиссаси беқиёсдир.

Мана, 24 йилдирки, Ташаббус танлови мамлакатимизда фаолият олиб бораётган, йил якунларига кўра юқори кўрсаткичларга эришган энг фаол тадбиркор, фермер ва ҳунармандларни муносиб рағбатлантириш мақсадида ўтказиб келинмоқда.

  

 “Ташаббус”нинг бу кундаги ютуқлари, аввало, мамлакатимиз иқтисодиётини тубдан таркибий ўзгартириш, қисқа муддатда янги локомотив ролини бажарадиган тармоқларни барпо этиш, ишлаб чиқаришни модернизация қилиш, замонавий бозор инфратузилмасини шакллантириш борасида ўз вақтида бошланган ва узоқ истиқболга мўлжалланган ишларимиз натижасидир.

  

Икки ой мобайнида босқичма-босқич давом этиб келган бизнес-марафонда жаъми 7000 га яқин тадбиркорлик субъектлари иштирок этди ва шундан 69 нафар энг лойиқ ва муносиб иштирокчилари якуний босқичда олий чўққиларни забт этишда турли номинациялар бўйича беллашдилар.

      

Бугунги кунда давлатимиз томонидан тадбиркор аёлларимизга катта эътибор қаратилаётганини алохида эътироф этиш лозим.  Кўрик танловда аёл тадбиркорларининг иштироки йил сайин ортиб бораётганини хам алохида қайд этиш лозим. Биргина, бу йилги “Ташаббусғ2019” кўрик танлов иштирокчиларининг 35% га яқинини аёллар ташкил этгани, албатта кувонарли хол.  

  

Бу йил “Ташаббус” кўрик-танловида тарихий йил бўлиб қолди. Бу “Ташаббус-2019” кўрик-танлови ташкилий қўмитаси томонидан қабул қилинган муҳим бир қарор бўлди. Бу йилги танлов иштирокчиларининг хар бири жудаям салоҳиятли ва рақобат кучли бўлганлиги сабабли асосий 5 та номинацияларнинг бирида 2 та совриндор аниқланди. Демак Президент совринлари бу йил 6 тани ташкил қилди.

  

Танловнинг асосий “Саноат соҳасида йилнинг энг яхши тадбиркори”, “Хизмат кўрсатиш соҳасида йилнинг энг яхши тадбиркори”, “Йилнинг энг яхши ёш тадбиркори”, “Йилнинг энг яхши ҳунарманди”,  “Йилнинг энг яхши фермери” йўналишлари бўйича 1-ўрин ғолибларига махсус диплом, олтин медал, “Пегас” статуэткаси ва Ўзбекистон Республикаси Президенти соврини – “SPARK” автомашиналари ҳамда бошқа қимматбаҳо совғалар топширилди.

     

1-ЎРИН сохибларига совринларни  “Ташаббус-2019” кўрик-танлови ташкилий қўмита раиси ўринбосарлари,  Ўзбекистон Савдо-саноат палатаси раиси, ИКРОМОВ АДХАМ ИЛЬХОМОВИЧ,  Тадбиркорлар ҳуқуқлари бўйича вакил (Бизнес Омбудсман) ҚОСИМОВ ДИЛМУРОД СУЛТОНМУРОДОВИЧ, Ўзбекистон ёшлар иттифоқи Марказий кенгаши раиси ўринбосари Бахромбеков Бунедбек Бахромбековичлар топширдилар.

  

Демак “Ташаббус 2019” кўрик танлов ғолиблари:

“Хизмат кўрсатиш соҳасида йилнинг энг яхши тадбиркори” йўналиши бўйича:

Ўрин

Корхона номи

Ғолиб Ф.И.Ш.

Ҳудуд номи

1-ўрин

“SITORA IMKON PLYUS” НТМ

Саломова Наргиза

Турдимуродовна

Қашқадарё вилояти

2-ўрин

“FAROVON METAN SAVDO” МЧЖ

Холиқов Нарзиқул

Ахтамович

Самарқанд вилояти

3-ўрин

“ТАBASSUM SAVDO PLYUS” МЧЖ

Ходжиев Атабек

Юлдашевич 

Хоразм вилояти

 

“Йилнинг энг яхши ёш тадбиркори” йўналиши бўйича:

Ўрин

Корхона номи

Ғолиб Ф.И.Ш.

Ҳудуд номи

1-ўрин

“EXPORT FISH PRODUCT” МЧЖ

Саидов Обиджон

Одил ўғли

Навоий

вилояти

2-ўрин

“RAVSHAN YODIK PRODUCTION” МЧЖ

Бўриев Муҳаммадризо Рустамович

Тошкент шаҳри

3-ўрин

“GLOBAL MEGA TEXTILE” МЧЖ

Солиев Сардор

Сайид ўғли

Бухоро вилояти

“Йилнинг энг яхши ҳунарманди” йўналиши бўйича:

Ўрин

Корхона номи

Ғолиб Ф.И.Ш.

Ҳудуд номи

1-ўрин

Ҳунарманд

Тошев Даврон Бўронович

Бухоро вилояти

Ҳунарманд

Юсупов Шавкат Шухратович

Тошкент вилояти

2-ўрин

Ҳунарманд

Исломова Гулмира Раҳмоновна

Навоий вилояти

3-ўрин

Ҳунарманд

Умаров Отабек Мирзаюнусович

Фарғона вилояти

 

“Йилнинг энг яхши фермери” йўналиши бўйича:

Ўрин

Корхона номи

Ғолиб Ф.И.Ш.

Ҳудуд номи

1-ўрин

“МЕҲНАТ-ФАРОВОН ҲАЁТ” ФХ

Норбоев Абдусамат

Даминович

Сурхондарё

вилояти

2-ўрин

“INTER AGRO STAR” ФХ

Мадраҳимов Носиржон Орипович

Андижон

вилояти

3-ўрин

“МY GARDEN” ФХ

Абдурахмонов

Адхамжон

Фарғона

вилояти

 

“Ташаббус-2019” кўрик-танловининг қўшимча номинациялари бўйича қуйидагилар ғолиб деб топилди:

 

 “Энг яхши тадбиркор аёл” номинацияси бўйича:

Корхона номи

Ғолиб Ф.И.Ш.

Ҳудуд номи

Ҳунарманд

Урунбаева Якут Ибрахимовна

Андижон

вилояти

“FARGONA IBRATLI BEGIM” МЧЖ

Ғаниева Шахноза Маъмировна

Фарғона

вилояти

 

“Энг яхши инновацион лойиҳа” номинацияси бўйича:

Корхона номи

Ғолиб Ф.И.Ш.

Ҳудуд номи

“QOBIL ALI LYUKS” МЧЖ

Мухамедова Камола Махмуджон қизи

Андижон вилояти

“МЕGA INDUSTRIAL” МЧЖ

Тилабов Ёрқин

Эркинович

Жиззах вилояти

 

“Ёшларга энг кўп иш жойи яратган тадбиркор” номинацияси бўйича:

Корхона номи

Ғолиб Ф.И.Ш.

Ҳудуд номи

“FAROVON METAN SAVDO” МЧЖ

Холиков Нарзиқул Ахтамович

Самарқанд вилояти

 

“Энг яхши оилавий бизнес соҳиби” номинацияси бўйича:

Корхона номи

Ғолиб Ф.И.Ш.

Ҳудуд номи

“GOLDEN EGG OF NAMANGAN” МЧЖ

Шамсидинов Абдулахад Хафиз ўғли

Наманган вилояти

“PICHOQCHI DRY FRUITS” ФХ

Абдижалилов Толибхон Абдувайитович

Самарқанд вилояти

 

“Энг яхши экспортчи” номинацияси бўйича:

Корхона номи

Ғолиб Ф.И.Ш.

Ҳудуд номи

“ADOLAR ALISHER ZAMINI” ФХ

Саитова Рахима

Гаффаровна

Бухоро

вилояти

 

“Йилнинг энг яхши маҳсулоти” номинацияси бўйича:

Корхона номи

Ғолиб Ф.И.Ш.

Ҳудуд номи

“CHINIBOD XAITBOYEV SAYDULLA” ФХ

Хайитбоев Сайдулла Муродулла ўғли

Тошкент

вилояти

“KHIVA SILK FABRIC” МЧЖ

Рахимов Музаффар Бахрамович

Хоразм

вилояти

 

“Энг масъулиятли ижтимоий шерик” номинацияси бўйича:

Корхона номи

Ғолиб Ф.И.Ш.

Ҳудуд номи

“RAVSHAN AZAMAT ALISHER BIRDAM” ХК

Алматова Дилфуза Уриновна

Сирдарё

вилояти

“MILK EURO FOOD” МЧЖ ҚК

Даньков Андрей Яковлевич

Тошкент

вилояти

 

“Менинг юртим – менинг ифтихорим” номинацияси бўйича:

Корхона номи

Ғолиб Ф.И.Ш.

Ҳудуд номи

“ATIYAJ-GULZAR” МЧЖ

Мустафаев Азат Есбосинович

Қорақалпоғистон

Республикаси

Ҳунарманд

Эгамқулова Малика Рустам қизи

Жиззах

вилояти

 

“Энг яхши кўргазма намойиши учун” номинацияси бўйича:

Корхона номи

Ғолиб Ф.И.Ш.

Ҳудуд номи

“NUKUS ZIYADA NUR” НТМ

Утеназарова Зияда Алланазаровна

Қорақалпоғистон

Республикаси

“СУЛТОН ШАРБАТИ” МЧЖ

Султонов Икром Закирджанович

Сурхондарё вилояти

 

“Энг намунали солиқ тўловчи” номинацияси бўйича:

Корхона номи

Ғолиб Ф.И.Ш.

Ҳудуд номи

“YURT RIZQI NASILCHILIK” МЧЖ

Худойбердиев Нарсулла Ғайбуллаевич

Қашқадарё вилояти

“TABASSUM SAVDO PLYUS ” МЧЖ

Хаджиев Атабек Юлдашевич

Хоразм вилояти

 

“Туризм соҳаси ривожига қўшган ҳиссаси учун” номинацияси бўйича:

Корхона номи

Ғолиб Ф.И.Ш.

Ҳудуд номи

Ҳунарманд

Матрзаева Розали Турғанбаевна

Қорақалпоғистон

Республикаси

“MADINA ZAKOVAT ZIYO” ХК

Вахабова Мадина

Бахриёровна

Наманган вилояти